355365-2023 - ResultatSverige-Angered: Säkerhetstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Bevakningstjänster
Referensnummer: 23/11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79710000 Säkerhetstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser bevakningstjänster för succesiva avrop under avtalsperioden. Tjänsterna innefattar så som larmcentraltjänster, bevakningstjänster, bevakning av civila skyddsobjekt och SMS-tjänst för parkering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen