355381-2021 - ResultatSverige-Ängelholm: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltsbeläggningar, Ängelholms kommun
Referensnummer: KS 2020/571
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för fräsning, asfaltsbeläggningar och vägmarkering för underhåll och nybyggnation samt övriga arbeten i anslutning till dessa.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233120 Vägbygge, 45233140 Vägarbeten, 45233141 Väghållning, 45233200 Diverse ytbehandling, 45233220 Ytbehandling av vägar, 45233221 Vägmarkeringsarbeten, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45233250 Beläggningsarbeten utom vägbeläggningar, 45233251 Nybeläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen