355392-2021 - ResultatSverige-Håbo: VA-arbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Konkurrensutsättning av DIS - VA- och gatuarbeten 27213, VA-arbeten
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45332200 VA-arbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Den här upphandlingen avser en förnyad konkurrensutsättning av ramavtalet/avtalsområdet: DIS - VA- och gatuarbeten 27213, VA-arbeten.
Objektet avser omläggning av VA-ledningar och omfattar en sträcka på ca. 570m. Dimension på avloppsledningar är mellan 110-315mm och för vattenledningar 32-160mm.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen