2. Förfarande
Förfarande
Titel: Miljötekniska markundersökningar 2026
Beskrivning: Ramavtal avseende två separata avtalskategorier: 1. Konsult för miljötekniska markundersökningar 2. Analys- & laboratorietjänster för miljötekniska markundersökningar Ramavtalen gäller för Trollhättans Stad och de kommunala bolagen Trollhättan Energi AB samt AB Eidar Trollhättans Bostadsbolag.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71313000 Miljötekniska konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: 0 - Generell del (obligatorisk)
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: 1. Konsult Miljötekniska markundersökningar
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: 2. Analys- & Laboratorietjänster miljötekniska markundersökningar