355425-2025 - Resultat
Sverige – Anläggningsarbete – Ramavtal Fastighetsservice
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Fastighetsservice
Beskrivning: Ramavtalet omfattar fastighetsserviceuppdrag som innebär drift, underhåll, reparationsarbeten eller tekniska servicetjänster som hanteras av Region Skånes driftsorganisation (VO Fastighetsdrift), dvs. felavhjälpning, återställning, underhåll och utbyten. Ramavtalet är indelat i kategorier samt geografiska områden.
Intern identifierare: 2024-FA000129
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45314000 Installation av telekommunikationsutrustning, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering, 45331200 Installation av ventilation och luftkonditionering, 45331230 Installation av kylutrustning, 45332000 VA- och dräneringsarbeten, 45332400 Montering av sanitetsgods och rör, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45440000 Målning och glassättning, 45442100 Målning, 45453000 Reparation och renovering, 50000000 Reparation och underhåll, 50700000 Reparation och underhåll av utrustning i byggnader
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000