See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Drift av utemiljö gata, park och fastighet ll
Beskrivning: Jönköpings kommun upphandlar drift av utemiljö för gata, park och fastighet för område 2,4 och 5.
Intern identifierare: 2026_26/31
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Drift av utemiljö, grönytor och snöröjning
Beskrivning: snö, gata, grönyta
Intern identifierare: 1870878-0
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker, 77312000 Ogräsröjning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område 2 Taberg, Norrahammar, Månsarp, Barnarp
Beskrivning: grönyta, snö, gata
Intern identifierare: 1870879-1
Ytterligare klassificering (cpv): 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Område 4 Bankeryd
Intern identifierare: 1870880-2
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Område 5 Jönköping
Beskrivning: gata, snö, grönyta
Intern identifierare: 1870881-3