355551-2022 - ResultatSverige-Kalmar: Städning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård Primärvård Norra Kalmar län 2022
Referensnummer: 2021-306
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90910000 Städning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser Lokalvård till Region Kalmar läns Primärvård m.m. i norra Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsdokumenten. Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett avtal.
Den totala städytan för detta uppdrag är ca 23.853 kvm uppdelat på 19 olika verksamheter med olika frekvens för utförande. Verksamheterna är spridda geografiskt i norra Kalmar län.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90911300 Fönsterputsning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Denna upphandling avser Lokalvård till Region Kalmar läns Primärvård m.m i norra Kalmar län enligt beskrivning i upphandlingsokdumenten. Upphandlingen kommer att ligga till grund för ett avtal.