355569-2021 - PlaneringSverige-Uppsala: Räddningshelikoptrar
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI gällande ambulanshelikopter
Referensnummer: UPPH2021-00215
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
35612500 Räddningshelikoptrar
II.1.4.
Kort beskrivning
Inför en kommande upphandling av ambulanshelikopter utförs nu en RFI till marknaden för att få reda på mer information.
Introduktion
Inför en kommande upphandling av ambulanshelikoptrar för Svensk Luftambulans (SLA) räkning, skickas nu en RFI ut till marknaden i hopp om att få svar som kan göra den kommande upphandlingen mer träffsäker.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
RFI