See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kopiatorer/MFP
Beskrivning: Tierps kommun upphandlar kopiatorer och MFP utrustning med service och support. Följande kommuner kommer att avropa, Heby, Knivsta, Tierp. Östhammar och Älvkarleby samt tillhörande kommunala bolag.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 30000000 Kontorsmaskiner, datorer samt kontors- och datorutrustning, utom möbler och programvara
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:131735:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 30100000 Kontorsmaskiner, kontorsutrustning och kontorsmateriel, utom datorer, skrivare och möbler, 30120000 Utrustning för kopiering och offsettryckning