355637-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation – Citybuss Bergsjön och Kortedala - Genomförandestudie och detaljprojektering
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelCitybuss Bergsjön och Kortedala - Genomförandestudie och detaljprojektering
BeskrivningUpphandlingen syftar till att teckna avtal om konsulttjänster avseende genomförandestudie (GFS) för projektet "Citybuss Bergsjön och Kortedala". Upphandlingen omfattar även en option om detaljprojektering av framtagande av förfrågningsunderlag för utförandeentreprenad för hela- eller delar av sträckan.
Intern identifierareSMF-2024-00741
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation
Ytterligare klassificering (cpv): 71311200 Konsulttjänster för transportsystem, 71311220 Vägingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelSMF-2024-00741: Citybuss Bergsjön och Kortedala - Genomförandestudie och detaljprojektering