2. Förfarande
Förfarande
Titel: Elevregister
Beskrivning: Upphandling av digitalt elevadministrativt system för naturbruksskolorna, där betyg sätts, tjänsteplanering och export till övriga plattformar ska ske.
Intern identifierare: RJL 2025/808
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem, 48219300 Programvara för administration, 48614000 Datainsamlingssystem, 48810000 Informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning, 72253200 Stödtjänster för system, 72263000 Programimplementation, 72300000 Datatjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000