2. Förfarande
Förfarande
Titel: Akutlarm- och kallelsesignalsystem
Beskrivning: Denna upphandling avser akutlarm- och kallelsesignalsystem till Region Dalarna.
Intern identifierare: RS 2023/1509
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 35121700 Larmsystem
Ytterligare klassificering (cpv): 32570000 Kommunikationsutrustning, 38822000 Fjärrstyrda larmanordningar, 45312000 Installation av larmsystem och antenner, 45316200 Installation av signalutrustning, 48810000 Informationssystem, 48814000 Medicinska informationssystem, 48814200 Patientadministrativt system, 50334400 Underhåll av kommunikationssystem, 51300000 Installation av kommunikationsutrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument MT (1)