3557-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bygg- och trävaror
Referensnummer: KS 2022/00604
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44100000 Konstruktionsmaterial och tillhörande föremål
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar kommunens samlade behov av bygg- och trävaror.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
03419000 Virke, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191000 Diverse byggmaterial av trä, 44191100 Plywood, 44191300 Spånskivor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen