355712-2018 - ÄndringSverige-Kiruna: Skrivare och kurvskrivare
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skrivare - utskrift som tjänst
Referensnummer: 2018-011
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30232100 Skrivare och kurvskrivare
II.1.4.
Kort beskrivning
Kiruna kommun, Gällivare kommun, Pajala kommun samt Lapplands Kommunalförbund inbjuder Er härmed att lämna anbud på rubricerad förfrågan.
"Utskrift som tjänst" är en tjänst som ska bygga på en affärsmodell där leverantören tar helhetsansvar för den levererade tjänsten genom att tillhandahålla MFD (skrivare med utskrifts-, kopierings- och skannerfunktion) samt service, underhåll och support. Krav på tjänsten enligt förfrågningsunderlag samt handling 3 Kravspecifikation.
Välkomna att delta!