See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal för fastighetsmäklare större objekt
Beskrivning: Upphandlande myndighet har ett behov av fastighetsmäklare för försäljning av större objekt över 50 miljoner kronor. Beståndet består av verksamhetslokaler.
Intern identifierare: 24/6
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 70100000 Fastighetsmäklartjänster avseende egen fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 70300000 Diverse fastighetsmäkleri på arvodes- eller kontraktsbasis
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Fastighetsmäklare
Beskrivning: Ramavtal för fastighetsmäklare avseende större objekt för försäljning.
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område
Beskrivning: Ramavtal för fastighetsmäklare.