355734-2023 - ResultatSverige-Gislaved: Transportutrustning och transporthjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Maskintjänster, Bergmaterial och Vinterväghållning
Referensnummer: 23-317-41
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar maskintjänster, bergmaterial och vinterväghållning till Gnosjö kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 43000000 Maskiner för brytning och byggnadsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Takvolym 20 000 000 kr