2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontroll och service av dragskåp och dragbänkar
Beskrivning: Upphandling av ramavtal för kontroll av dragskåp, dragbänkar, samt annan skyddsventilerad utrustning, t.ex. punktutsug och kemikalieskåp. Ramavtalet omfattar Chalmers tekniska högskola och Göteborgs universitet.
Intern identifierare: C 2024-0127
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71630000 Teknisk besiktning och provning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Upphandlingsdokument