355943-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare – Bussresor med förare
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBussresor med förare
BeskrivningBeställaren avser att upphandla ett ramavtal som omfattar hyra av buss med förare. Upphandlingen omfattar transporter där leverantören hämtar och lämnar på av Beställaren anvisade platser i Sverige. Det kan t ex vara bussresor i samband med friluftsdagar, skolresor, utflykter, personalresor och studiebesök. Denna upphandling omfattar inte skolskjuts.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 60172000 Uthyrning av bussar och långfärdsbussar med förare
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde 1 Kalmar kommun
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde 2 Mörbylånga kommun
Del (anbudsområde)LOT-0004
TitelAnbudsområde 3 Nybro kommun
Del (anbudsområde)LOT-0005
TitelAnbudsområde 4 Torsås kommun