2. Förfarande
Förfarande
Titel: Försäkringsförmedlartjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser försäkringsförmedlartjänster inom skadeförsäkringsområdet. Försäkringsförmedlartjänsten omfattar bland annat riskanalys, kartläggning av försäkringsbehov, framtagning och utvärdering av försäkringslösningar, samt stöd i samband med upphandling och omförhandling av försäkring. Försäkringsförmedlaren ska även bistå med löpande rådgivning, samt vara behjälplig vid försäkringsfrågor.
Intern identifierare: 25/16
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 66515000 Skadeförsäkringar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000