356029-2021 - ResultatSverige-Umeå: Apparatur för endoskopi och endokirurgi
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Videolaryngoskopi och videobronkoskopi
Referensnummer: HSN 149-2021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33168000 Apparatur för endoskopi och endokirurgi
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för mobilt och portabelt videolaryngoskopssystem, flexibelt videobronkoskopsystem, flexibelt bronkoskop för spädbarn samt tillbehör och förbrukningsmaterial till Region Västerbotten.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
VIDEOLARYNGOSKOP
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Den maximala volym som kan avropas på detta ramavtal under hela avtalstiden uppskattas till:
— 20 mobila videolaryngoskop
— 20 portabla videolaryngoskop
— 12 flexibla videobronkoskop
— 5 flexibla bronkoskop spädbarn
FLEXIBELT VIDEOBRONKOSKOP
Del nr: 2
FLEXIBELT BRONKOSKOP SPÄDBARN
Del nr: 3