356061-2016 - ResultatSverige-Linköping: Programvara för bibliotek
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Discovery system 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 7: Databehandlingstjänster och därmed sammanhängande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Linköping.
Nuts-kod SE123 Östergötlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Linköping university Library aims to procure an index based discovery system and link resolver as a cloud service (SaaS).
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
48160000 Programvara för bibliotek, 48000000 Programvara och informationssystem, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.