356093-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Injektionssprutor – Sprutsystem för ögoninjektioner
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSprutsystem för ögoninjektioner
BeskrivningUpphandlingen avser ett komplett sprutsystem som möjliggör utvinning av allt läkemedel från varje ampull med ögonläkemedel.
Intern identifierareRB2024-0484
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33141310 Injektionssprutor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandlingen avser ett komplett sprutset som behövs för att utvinna allt läkemedel från varje ampull med ögonläkemedel.
Intern identifierareSprutsystem för ögoninjektioner