2. Förfarande
Förfarande
Titel: Renovering, separering och nyanläggning av VA-ledningar på begravningsplatser (Ny upphandling)
Beskrivning: Entreprenaden avser löpande mark och VA-arbeten avseende renovering, separering och nyanläggning av VA-ledningar. Upphandlingen har varit annonserad tidigare men avbrutits.
Intern identifierare: BV 2026-0136
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45112000 Grävning och schaktning, 45112500 Schaktning, 45230000 Bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, kommunikations- och kraftledningar, huvudvägar, vägar, flygplatser och järnvägar; mark- och grundarbeten, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 45232400 Anläggningsarbeten för avlopp, 45232410 Underhållsarbeten för avlopp
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Leverantörskvalificering
Beskrivning: Entreprenaden avser löpande mark och VA-arbeten avseende renovering, separering och nyanläggning av VA-ledningar.
Intern identifierare: 1917418-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Generell del
Intern identifierare: 1917419-1