Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brandskyddsmaterial och service
Referensnummer: UH-2019-588
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Sundsvalls kommun upphandlar ramavtal för köp av brandskyddsmaterial och service. Föregående upphandling avbröts och upphandlingen annonseras nu på nytt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35110000 Brandbekämpnings-, nöd- och säkerhetsutrustning, 45343000 Installation av brandskydd, 50413200 Reparation och underhåll av utrustning och anordningar för brandbekämpning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen