2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bryggerivaror
Beskrivning: Upphandlingen omfattar inköp och leverans av bryggerivaror. Leveranserna ska ske till kommunens samordnade varudistribution som sedan samordnar med andra leveranser för vidare distribution till respektive enhet.
Föregående meddelande: 010196-2023
Intern identifierare: KS 2023/00351
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 15982000 Läskedrycker
Ytterligare klassificering (cpv): 15911000 Alkoholhaltiga drycker, 15980000 Alkoholfria drycker, 15981000 Mineralvatten, 15981100 Icke kolsyrat mineralvatten, 15981200 Kolsyrat mineralvatten, 15981400 Smaksatt mineralvatten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000