356194-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Fraktcontainrar för särskilda ändamål
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Direktiv 2004/17/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tender 2016 for Steel Products — Postal Containers.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sweden.
Nuts-kod SE Sverige
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Tender for steel products, postal containers, steel cages, long distance containers, Development of Mutual postal container, etc.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
34221000 Fraktcontainrar för särskilda ändamål, 44613300 Standardcontainrar, 63111000 Containerhantering
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.