356259-2022 - ÄndringSverige-Lund: Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Tekniska konsulttjänster
Referensnummer: KS 2022/0384
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Lunds kommun upphandlar ramavtal avseende projektering och förprojektering av exploateringsområden och allmän plats samt utredningar kopplade till denna typ av projekt.