See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Dricksvattenanläggningar - ramavtal strategisk partnering
Beskrivning: Totalentreprenad med samverkansformen Strategisk partnering. Ramavtalets omfattning är: • underhåll av befintligt ledningsnät med tillhörande utrustning • nyanläggning dricksvattenledningar och i förekommande fall pumpstationer, ventilkammare, reservoarer och sjöledningar.
Intern identifierare: 24/48
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45332200 VA-arbeten
Ytterligare klassificering (cpv): 45231110 Rörläggningsarbete, 45231300 Anläggningsarbete för vatten- och avloppsledningar, 71321300 Konsulttjänster inom VA
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del