356356-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Strängnäs: Underhåll av gatubelysning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Drift och underhåll av gatubelysning.
Referensnummer: TSN/2017:456-059
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50232100 Underhåll av gatubelysning
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in att lämna anbud i upphandling avseende drift och underhåll av gatubelysning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
50000000 Reparation och underhåll, 50232000 Underhåll av offentlig belysning och trafikljus
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen