See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kontroll av mikrobiologisk renhet
Beskrivning: Uppdraget avser att utföra mätningar i Regionens operationsrum samt uppdukningsrum och sterilcentraler med tillhörande sterilförråd genom att utföra de i avtalet specificerade kontrollerna avseende partikel- och CFU- provtagningar samt att utföra byten av HEPA-luftfilter när så är påkallat.
Intern identifierare: 2024-FA000294
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71610000 Provning och analys av sammansättning och renhet
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000