2. Förfarande
Förfarande
Titel: Schemaplaneringssystem
Beskrivning: Västerås stad inbjuder till att lämna anbud i upphandling av ett system för schemaplanering för grundskola, gymnasieskola, vuxenutbildning och yrkeshögskola som en standardlösning enligt upphandlingsdokumentet.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 48000000 Programvara och informationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:94480:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet, 48332000 Programvara för schemaläggning