356384-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Malmö: Städning och renhållning
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lokalvård A Forise och A Tygelsjö.
Referensnummer: 2017-21851
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90900000 Städning och renhållning
II.1.4.
Kort beskrivning
Daglig lokalvård på anstalterna Fosie och Tygelsjö.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen