356424-2021 - ÄndringSverige-Stockholm: Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
System för patogenreducering av trombocytkoncentrat
Referensnummer: 2021-03
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
Avser ett fabriksnytt CE-märkt system för patogenreducering (PRT) av trombocytkoncentrat från buffy coat och aferesgivning.