356437-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer – Hyra av AV-utrustning, teknikpersonal och eventmateriel
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyra av AV-utrustning, teknikpersonal och eventmateriel
BeskrivningUniversitetet har behov av hyra av -AV-teknik såsom ljud, ljus bild och broadcast utrustning och personal med teknisk kompetens inom detta område, samt -möbler, scendekor, utställningsmaterial och liknande till olika arrangemang/event som anordnas på eller utav Stockholms universitet samt som komplettering till Universitetets egna teknik i ex. hörsalar och lärosalar.
Intern identifierareSU FV-1876-23
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 98110000 Tjänster tillhandahållna av företags-, yrkes- eller specialistorganisationer
Ytterligare klassificering (cpv): 39153000 Konferensmöbler
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAV-utrustning och teknikpersonal
BeskrivningAV-utrustning och teknikpersonal
Intern identifierareAV-utrustning och teknikpersonal
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelEventmöbler och materiel
BeskrivningEventmöbler och materiel
Intern identifierareEventmöbler och materiel