356455-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bortskaffande av aska – Omhändertagande av bottenaska
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelOmhändertagande av bottenaska
BeskrivningUpphandlingen omfattar Transport från Skedala till anbudsgivarens anläggning för sortering och omhändertagande av bottenaska med metallavskiljning
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513400 Bortskaffande av aska
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:129978:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513000 Hantering av ofarligt avfall