2. Förfarande
Förfarande
Titel: Generalprojektör ombyggnation Lilldals äldreboende
Beskrivning: Lilldals äldreboende är ett äldreboende på Tjörn. Efterfrågan på särskilda boenden ökar, i takt med att den äldre befolkning ökar. Tjörns kommuns ambition är att tillföra 24 nya SÄBO-platser som ska vara fördelade på två avdelningar, på samma fastighet som Lilldals äldreboende är lokaliserat på idag. Genom att nya boendeplatser tillförs inom fastigheten behöver allmänna och verksamhetsspecifika ytor också byggas om eller adderas. För mer info se övriga handlingar i upphandlingsdokumentet.
Intern identifierare: 100/24-TK
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000