356522-2018 - ResultatSverige-Norrköping: Internettjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Data- och teletransmissionstjänster
Referensnummer: UH-2018-119
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72400000 Internettjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingscenter bjuder in till att lämna anbud i en ramavtalsupphandling avseende data- och teletransmissionstjänster, enligt vidare beskrivet i upphandlingsdokumenten. Följande myndigheter kommer att vara berättiga att göra avrop under ramavtalet: Linköpings kommun, Norrköpings kommun, Region Östergötland, Mjölby kommun, Söderköpings kommun, Vadstena kommun och Valdemarsviks kommun.
Upphandlingscenter har som målsättning att underlätta och göra det enkelt för alla företag att lämna anbud på offentliga upphandlingar. Anbudsgivning, bevakning av nuvarande inklusive kommande upphandlingar och avtal är en kostnadsfri tjänst som tillhandahålls via Upphandlingscenters upphandlingsverktyg e-Avrop.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72400000 Internettjänster, 72700000 Datanätstjänster, 64210000 Telefon- och dataöverföring, 64200000 Telekommunikationstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen