356526-2021 - PlaneringSverige-Stenungsund: Avloppshantering
Förhandsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern Remiss: Upphandling av Spolbilstjänster
Referensnummer: 2021/694
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90400000 Avloppshantering
II.1.4.
Kort beskrivning
Stenungsunds och Lilla Edets kommun inbjuder er att inkomma med skriftliga kommentarer avseende Extern Remiss: Upphandling av Spolbilstjänster.
Målsättningen med den kommande ramavtalsupphandlingen är att få till stånd ett långsiktigt samarbete som säkerställer snabba leveranser av efterfrågade tjänster utförda på ett fackmannamässigt sätt och till ett kostnadseffektivt pris.
Upphandlingen är uppdelad i två delområden enligt nedan:
— Delområde 1, Stenungsund
— Delområde 2, Lilla Edet
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: jaHögsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 2
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Extern remiss Spolbilstjänster
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90500000 Avfallstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2