Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
REMISS - Styrintegration av VA-system
Referensnummer: 21/65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 51900000 Installation av styr- och reglersystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Remiss inför kommande planerade upphandling
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72200000 Programmering av mjukvara samt rådgivning, 72212100 Programvaruutvecklingstjänster för särskild industri
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser ramavtal för att täcka VA-enhetens behov av programmeringstjänster för samtliga VA-tekniska anläggningar kopplade till SCADA-system. Upphandlingen omfattar integrationer av
Ny/ombyggda anläggningar samt underhåll av systemet.