Huvudsaklig CPV-kod 79624000 Förmedling av vårdpersonal
II.1.4.
Kort beskrivning
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad gäller bemanningstjänster sjuksköterskor, fysioterapeuter och arbetsterapeuter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 22 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85141000 Tjänster utförda av vårdpersonal, 85141200 Sjukskötersketjänster, 85142000 Paramedicinska tjänster, 85142100 Sjukgymnasttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Strängnäs kommun bjuder in er att lämna anbud vad gäller ramavtal för bemanningstjänster avseende sjuksköterskor, fysioterapeuter och arbetsterapeuter för tillfällig tjänstgöring i Strängnäs kommun.
Beställaren har för avsikt att teckna ramavtal med minst fem (5) och högst tio (10) leverantörer, för avrop i rangordning,