2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Realtidslokaliseringssystem (RTLS)
Beskrivning: RFI inför anskaffning av system/lösning för Realtidslokaliseringssystem RTLS i syfte att identifiera möjliga leverantörer och tillgängliga tjänster på marknaden. This is a Request for Information for an upcoming Tender Process to identify suppliers and products within the field of Real-time Location System (RTLS).
Intern identifierare: 2026-O001657
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32260000 Utrustning för dataöverföring, 64220000 Telekommunikationstjänster utom telefon- och dataöverföringstjänster, 71316000 Konsulttjänster för telekommunikation