2. Förfarande
Förfarande
Titel: Revisionstjänster
Beskrivning: Ekerö kommun inbjuder anbudsgivare att lämna anbud på ett uppdrag som avser revisionstjänster, d.v.s. sakkunnigt biträde till kommunens revisorer enligt 12 kap. kommunallagen och biträde till lekmannarevisionen enligt 10 kap. aktiebolagslagen samt finansiell revision enligt 9 kap. aktiebolagslagen för kommunens helägda bolag AB Ekerö Bostäder. Avtalsstart för Ekerö kommun är: 2024-05-01 Avtalsstart för AB Ekerö Bostäder är: 2024-06-01
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79200000 Redovisning, revision och skattemässiga tjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Sakkunniga till kommunens revisorer
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:85592:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79210000 Redovisning och revision, 79212000 Revision