2. Förfarande
Förfarande
Titel: Laboratorietjänster 2026
Beskrivning: Piteå kommuns inköpsenhet genomför, på uppdrag av Norrbottens 14 kommuner och dess bolag, upphandling av ramavtal för laboratorietjänster. För mer utförlig beskrivning se upphandlingsdokumenten i övrigt.
Intern identifierare: 25INK053
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000