356602-2024 - Resultat
Sverige – Medicinsk utrustning – Oto-, Oftalmo- och Dermatoskop
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelOto-, Oftalmo- och Dermatoskop
Beskrivningupphandling av ny utrustning Otoskop, Oftalmoskop och Dermatoskop inklusive tillhörande förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar samt förbrukningsartiklar, tillbehör och reservdelar till befintlig utrustning inom VGR.
Intern identifierareRS 2023-00333
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33122000 Oftalmologisk utrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelMall VGR Anbudsinbjudan och avtal