356657-2026 - Resultat
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar – Gränsbergets idrottshall, entreprenad för nybyggnad
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelGränsbergets idrottshall, entreprenad för nybyggnad
BeskrivningTotalentreprenad enligt ABT 06 för nybyggnad av Gränsbergets idrottshall i Kärrtorp.
Intern identifierareFSK 2025/695
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45212200 Bygg- och anläggningsarbeten: idrottsanläggningar
Ytterligare klassificering (cpv): 45212220 Byggnation av idrottsanläggningar för flera idrottsgrenar, 45212225 Byggnation av sporthall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareGränsbergets idrottshall, entreprenad för nybyggnad