356679-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Grafisk formgivning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning
Referensnummer: 2.4-2018-238
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Statens maritima museer (SMM) har för avsikt att upphandla ramavtal för Grafisk formgivning. I uppdraget ingår grafisk produktion, originalarbete samt projektledning för både analoga och digitala kanaler. Leverantören kommer exempelvis att formge; myndighetens årsredovisning, ett av museernas årsböcker, rapporter, böcker, skyltar i rum m.m.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79822400 Litografiska tjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen