356704-2016 - KonkurrensutsättningSverige-Arboga: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
SAP-konsult med stark anknytning till verksamhetsutveckling.
Referensnummer: 16FMV6393
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Beställaren har behov av en (1) konsult.
Avtalstiden är 1.1.2017 – 31.12.2018 med optionsmöjlighet till och med 31.12.2021.
Arbetsort är Stockholm.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen