2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ventilationsarbeten 2024
Beskrivning: Stiftelsen Bodenbo förvaltar ca 2 100 lägenheter och ca 80 lokaler belägna i Boden och Sävast (ca 10 km från tätort) För mer information om beställaren se www.bodenbo.se. Målsättningen med upphandlingen är att få till stånd ramavtal för löpande ventilationsarbeten vid ombyggnads- och underhållsarbeten, lokalanpassningar, reparationer och mindre nyproduktioner. Arbetena kan vara planerade och oplanerade, och utförs i lägenheter, lokaler och övriga allmänna utrymmen samt utvändiga arbeten. I uppdraget ingår även injustering och driftsättning av anläggningar.
Intern identifierare: 24/4
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Ytterligare om kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Ventilationsarbeten 2020