356735-2018 - ÄndringSverige-Varberg: Telekommunikationstjänster
Rättelse
Tjänster
Rättslig grund:
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Operatörstjänster
Referensnummer: KS 2018/0308
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
64200000 Telekommunikationstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av operatörstjänster för Varbergs kommun
Upphandlingen omfattar tjänster avseende fasta och mobila operatörstjänster. Den exakta omfattningen specificeras mer detaljerat i kravunderlaget.
Vision och nuläge
Varbergs kommun efterfrågar en standardiserad och paketerad leverans av operatörstjänster med funktioner och tjänster fokuserade på att ge slutanvändaren en positiv användarupplevelse.
Kommunens valda leverantör ska genom hela avtalstiden stötta kommunen som strategisk partner och ha ett proaktivt och progressivt tänkande och agerande som därigenom aktivt bidrar till utveckling av tjänstens integration mot övriga verksamhetssystem.