356763-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Tjänster avseende fast egendom – Hyresvärdsupphandling helikopterbasering Syd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyresvärdsupphandling helikopterbasering Syd
BeskrivningUpphandling av hyresvärd för helikopterbasering i Syd. Leverantören som i samråd med PMY projektera anläggningen samt vara byggherre under kommande byggnation.
Intern identifierareA252.539/2024
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 70000000 Tjänster avseende fast egendom
Ytterligare klassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
BeskrivningUpphandling av hyresvärd för helikopterbasering i Syd. Leverantören som i samråd med PMY projektera anläggningen samt vara byggherre under kommande byggnation. Se vidare information i Ansökningsformulär med bilagor.
Intern identifierareHyresvärdsupphandling helikopterbasering Syd